Ігри для поліпшення навичок аудіювання

описание картинки
Любі батьки! Немає більшого задоволення для батьків, ніж спостерігати, як їх дитина стає особистістю. Яким би не був ваш власний рівень володіння англійською, ваша підтримка допоможе вашій дитині опанувати англійську мову.
Використання ігор з метою навчити дітей вмінню ефективно слухати, – це цікавий і веселий спосіб розвивати навички аудіювання (слухання з розумінням) і покращувати соціальний розвиток. Уміння слухати – це ключ до виконання вказівок та інструкцій і розвитку здатності запам’ятовувати навчальний матеріал. Ігри виступають у якості видів діяльності, що повторюються, поліпшуючи ці навички, а також розвивають грамотність і здатність до аудіювання, до того ж вони збагачують словниковий запас. Ви навіть можете використовувати ігри як спосіб тренування мозку й запам’ятовування інформації шкільної програми.
Хованки:
Здатність дотримуватись інструкцій є початковим етапом аудіювання, вкрай важливого для маленьких дітей. Спробуйте заховати невелику іграшку або солодощі й використовуйте словесні інструкції, щоб допомогти дитині знайти їх. Користуйтесь простими вказівками, але при цьому акцентуйте увагу дитини на тому, що пошук скарбу залежить виключно від її здатності уважно слухати вас. Старші діти можуть відточити свої навички аудіювання, намагаючись разом розшифрувати словесні головоломки. Наприклад, виберіть відому людину і скажіть групі дітей, що вони можуть задати десять питань, щоб з’ясувати її ім’я. Розкрийте дітям той факт, що вміння уважно слухати й використовувати надану інформацію – це справжній ключ до успіху.
Вслід за лідером:
Використовуйте старомодну гру «Саймон говорить», відому в багатьох країнах, як спосіб підкреслити важливість уваги та дотримування інструкцій. У цій грі правильними інструкціями вважаються лише ті, які починаються зі слів «Саймон говорить», виконання гравцем інших інструкцій без згадки ключових слів розцінюється як поразка. Скажіть, наприклад: «Саймон говорить: “Торкнися пальця ноги. Сядь на підлогу”». Якщо дитина виконує другу вказівку, вона зазнає поразки. Ця гра підкреслює, наскільки вміння ефективно слухати взаємопов’язане з правильним виконанням інструкцій. Для дітей старшого віку використовуйте зображення, яке містить геометричні фігури. Дайте дитині чистий аркуш паперу, а потім опишіть це зображення й попросіть її намалювати те, що вона почула. Порівняйте дві картинки й обговоріть, як дотримання інструкцій, отриманих на слух, вплинуло на відтворення малюнка.
Імітатор і зіпсований телефон:
Здатність повторювати ритмічний малюнок стимулює розвиток навички аудіювання та допомагає дітям опановувати мовні навички. Спробуйте проплескати простий ритм і попросіть дитину повторити його. Старші діти вже можуть усвідомити, що вміння уважно слухати може впливати на кінцевий результат проекту. Для цього прошепотіть одну фразу на вухо одній дитині й попросіть її повторити це речення гравцеві, що сидить поруч з нею. Продовжуйте гру, поки всі по черзі не почують цю фразу. Попросіть останню дитину вимовити почуте вголос. Запитайте групу дітей, залучених до гри, чому речення змінилося, і підкресліть важливість уміння слухати в повсякденному житті.
Угадай, хто?:
Ігри, пов’язані з відтворенням різних звуків, допомагають малюкам навчитись визначати й пов’язувати ці звуки з предметами, що сприяє сприйняттю й розвитку мовлення. Імітуйте голоси тварин або використовуйте звукозапис, попросіть дитину вгадати відповідну тварину. Якщо вона вгадала, покажіть картинку із зображенням угаданої тварини, щоб закріпити її знання. Таке аудіювання та ідентифікація зміцнюють зв’язок між звуками й символами. Перерахуйте десять ключових понять групі дітей старшого віку й попросіть їх записати п’ять із них. Повторіть ці поняття три або чотири рази, і оголосіть переможцем ту дитину, яка згадає найбільше вимовлених слів. Ця гра пов’язує здатність дитини слухати з її пам’яттю і можливістю запам’ятовувати матеріал.
Активні батьки є невід’ємною частиною навчального процесу. Разом з Британською Радою, Cambridge University Press та Cambridge Assessment English вивчайте англійську із задоволенням!